نوشته شده توسط پویا نوایی   
چهارشنبه, 21 تیر 1391 ساعت 19:02

مرجع خبری پرسپولیس : مهدی مهدوی کیا با تجربه سال ها بازی کردن در پرسپولیس و بوندس لیگا آلمان کاپیتان اول تیم مانوئل ژوزه است و می تواند در فصل جاری عصای دست این مربی پرتغالی باشد.

 

با مهدوی کیا در خصوص شرایط خودش، باخت پرسپولیس در 2 دیدار دوستانه و سایر مسائل، گفت و گویی انجام دادیم که از نظر شما می گذرد:

 

 

* شکست پرسپولیس در بازی های دوستانه نگران کننده نیست؟

_ به نظر من جای نگرانی نیست، ما در این بازی های دوستانه می توانیم به اهدافمان برسیم. بازیکنان کم کم با هم هماهنگ می شوند تا در بازی های رسمی لیگ دچار مشکل نشویم. در این بازی ها، مربی بیشتر به دنبال اجرا کردن تفکراتش است و می خواهد شناخت بیشتری از نفرات تیم پیدا کند.

 

* ولی هواداران پرسپولیس، تحمل باخت حتی در بازی های دوستانه را هم ندارند!

_ در این شرایط اتفاق غیرطبیعی رخ نداده است، ما برای نتیجه بازی نمی کنیم، بلکه می خواهیم برای بازی های لیگ آماده شویم. هنوز تا شروع بازی ها زمان داریم، تیم ما تازه تمرینات بدنسازی را تمام کرده و با حضور سرمربی جدید وارد تمرینات تاکتیکی شده است.

 

* در این مدت چه شناختی از ژوزه به دست آوردید؟

_ ژوزه مربی سختگیری است و می خواهد نظم و انضباط در تیم حاکم باشد. این مربی به سازماندهی تیم اهمیت می دهد و تفکرات گروهی دارد. او به زمان نیاز دارد تا بتواند برنامه هایش را اجرا کند چون تازه به پرسپولیس آمده و شناخت زیادی از شرایط کار کردن در ایران ندارد اما مربی بزرگ و کارنامه داری است و می تواند در ایران هم موفق باشد. از هواداران هم می خواهم صبوری بیشتری به خرج بدهند.


ادامه مطلب
تاریخ : پنجشنبه 22 تیر 1391 | 11:46 ق.ظ | نویسنده : سالارنسب امید | نظرات
نوشته شده توسط پویا نوایی   
چهارشنبه, 21 تیر 1391 ساعت 19:42

مرجع خبری پرسپولیس : محمدرضا خانزاده یکی از خریدهای پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات بود که کسی از او شناخت چندانی نداشت.

 

بازیکن ملی پوش پرسپولیس پس از گلزنی در بازی های قهرمانی جوانان آسیا در مالزی و بازگشت به تمرینات بیشتر از گذشته برای هواداران شناخته شده است. او بلافاصله بعد از بازگشت به تهران در تمرینات پرسپولیس حاضر شد.

 

 

* از وضعیت خودت و تیم بگو.

_ خدا را شکر همه چیز خوب است، تیم شرایط خوبی دارد و مربی جدید هم به تمرینات اضافه شده و استارت قهرمانی را زده ایم.

 

* از مانوئل ژوزه شناختی داشتی؟

_ واقعا نه، وقتی روز شنبه به تمرینات پرسپولیس رفتم خواستم با ایشان صحبت کنم و مرخصی بگیرم. ژوزه شرایط من را می دانست و فقط یک روز به من فرصت برای استراحت داد.

 

* سابقه کار کردن با کدام مربیان خارجی را داری؟

_ من در راه آهن با برندتس و پس از آن میاچ دستیار علی دایی کار کرده ام. در این چند روزه برداشت من این است که آقای مانوئل خیلی دقیق هستند و ریز اتفاقات را زیر نظر دارند، ایشان از نظر تمرین دهی هم مربی بزرگ و صاحب سبکی نشان داده اند.

 

* امیدوار هستی که بتوانی در ترکیب پرسپولیس بازی کنی؟

_ توکل به خدا، من همه سعی و تلاشم را می کنم تا نظر کادرفنی را جلب کنم.

 آینده تیم را چطور پیش بینی می کنی؟

_ امسال پرسپولیس بازیکنان ملی پوش و بزرگی را به خدمت گرفته است که همگی در فوتبال ایران جزو بهترین ها هستند. تیم بسیار خوبی داریم، در هر پست چند مهره آماده حضور دارند و به نظر من قهرمان می شویم.

 

* برای قهرمانی پرسپولیس چند درصد شانس قائل هستی؟

_ صد در صد اطمینان دارم که پرسپولیس قهرمان می شود.

 

تاریخ : پنجشنبه 22 تیر 1391 | 11:43 ق.ظ | نویسنده : سالارنسب امید | نظرات
اخبار تمرینات
نوشته شده توسط پویا نوایی   
پنجشنبه, 22 تیر 1391 ساعت 09:32

مرجع خبری پرسپولیس : در ادامه تمرینات تیم فوتبال پرسپولیس، سرخپوشان چهارشنبه بعدازظهر زیر نظر کادر فنی تمرینات خود را پیگیری کردند.

 

به گزارش مرجع خبری پرسپولیس؛ تمرینات روز چهارشنبه با حضور احمد ناجی مربی دروازه بانان تیم فوتبال پرسپولیس برگزار شد. بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس پس از گرم کردن به انجام حرکات تاکتیکی تیم پرداخته و برنامه های کادر فنی را با دقت انجام دادند.

 

 

گفتنی است؛ تیم فوتبال پرسپولیس عصر روز پنجشنبه در سومین دیدار تدارکاتی خود به مصاف تیم فولاد اهواز می رود.

 تاریخ : پنجشنبه 22 تیر 1391 | 11:42 ق.ظ | نویسنده : سالارنسب امید | نظرات
مرجع خبری پرسپولیس : سیر و سلوک هواداران مشعوف از این عملکرد در افلاک در این روزها باعث شده بعضا رویا پردازی هایی انجام شود که به دور از منطق می باشد.

 

بدون شک سرخ پوشان پایتخت, بهترین عملکرد را در میان رقبا در بازار نقل و انتقالات داشته اند . با روی کار آمدن "خوزه مانوئل" مربی کار کشته و خوش سابقه پرتغالی و در درست گرفتن سکان هدایت تیم توسط این مربی با دانش، بار دیگر از پرسپولیس یک مدعی جدی قهرمانی و شاید بزرگ ترین مدعی فتح جام ساخته است.

 

 

جذب برترین های لیگ, مربی دارای کارنامه و صاحب سبک و مدیریت برنامه محور باشگاه, باعث شده که پرسپولیس امسال یک تیم رویایی و به اصطلاح "کهکشانی" لقب بگیرد. لقبی که خیلی زود باعث پشیمانی مدیریت در استفاده از آن شد و به نظر می رسد اعطای این القاب بیشتر از اینکه خیر داشته باشد اسباب حاشیه سازی بدخواهان را در پی دارد.

 

سیر و سلوک هواداران مشعوف از این عملکرد در افلاک در این روزها باعث شده بعضا رویا پردازی هایی انجام شود که به دور از منطق است. پرسپولیس تیمی یکدست و سرشار از ستارگان لیگ است و در این شکی نیست اما این اجتماع ستارگان همان اندازه که اسباب مسرت است, ممکن است باعث مشکلاتی نیز شود. از جمله این مشکلات می توان به بالا رفتن بی حد و اندازه سطح توقعات اشاره کرد. فوتبال امروزه یک علم است، یک رقابت که مانند هر پیکاری وابسته به شرایطی متعدد است. شرایطی درون تیمی و برون تیمی که فراهم نمودن بخشی از آن توسط باشگاه صورت می پذیرد و بخشی نیز از اراده باشگاه خارج است.

در فوتبال کنونی  نمی توان انتظار داشت که تیمهای رقیب کاملا دست و پا بسته با سری در حال تعظیم به میدان نبرد وارد شوند و در انتها با شمارگان گل بالا درون دروازه از میدان خارج شوند. اینکه هواداران خوشحال این روزهای پرسپولیس, به دلیل جذب ستارگان لیگ برتری برای رقبای خود به اصطلاح "کری خوانی" کنند به خودی خود عمل ناپسندی نیست اما این بحث آنجا مشکل آفرین می شود که بعضا دیده شده هواداران از تیم فصل آتی خود توقع برتری مطلق در تمام مسابقات آنهم با نتایجی با اختلاف گل های نجومی دارند!

 

بدون هیچ تردیدی این تفکر مشکل ساز خواهد شد. توقع قلع و قمع تمامی تیم های لیگ در مسابقات آتی, می تواند آستانه تحمل تماشاگران تیم را مانند دیگ جوشانی کند که با اولین ناکامی احتمالی, دچار انفجاری ویرانگر شود. انتظار جبران مافات فصل گذشته و کسب عنوان قهرمانی و نتایج مطلوب کاملا منطقی است اما توقعاتی همچون برد دربی آنهم با اختلاف 7 گل(!) دور از منطق به نظر می رسد، با وجود آنکه در فوتبال هر اتفاقی ممکن است.

 

لیگ برتر برای هر تیم شامل 34 مسابقه است، در این تعداد بازی قطعا نتایج مختلفی رقم خواهد خورد که مابین آنها شکست و تساوی های احتمالی نیز قابل انتظار است. پس بهتر است با نزدیک کردن سطح توقعات به اصول منطقی و ممکن, آمادگی ذهنی برای حمایت از این تیم رویایی در هر شرایط و با وجود نتایج گوناگون حاصل شده؛ و مانع بارور شدن بذر نفاق دشمنان قسم خورده همیشه حاضر این تیم شود. خصوصا آنانی که مترصد کوچکترین فرصت برای ضربه زدن به تیم بزرگ پرسپولیس هستند.

 

علی ستایش/ انتهای گزارش اختصاصی مرجع خبری پرسپولیس

 تاریخ : پنجشنبه 22 تیر 1391 | 11:35 ق.ظ | نویسنده : سالارنسب امید | نظرات
بسیاری از موادی که به عنوان سوخت در طی ورزش در بدن مصرف می‌شود، از آن چه ما قبل از تمرینات ورزشی خورده‌ایم به دست نمی‌آید. در واقع از کربوهیدرات که گلیکوژن نامیده می ‍ شود و چربی که در ماهیچه‌ها، کبد و سلول‌های چربی ذخیره می‌شود، به دست می‌آید.

ورزش و تغذیه

هرکسی می‌داند ورزشکاران باید برای تغذیه‌ی مناسب‌شان، برنامه‌ای دقیق از نوع مواد غذایی مصرفی و زمان مصرف وعده‌ها داشته باشند تا به اهداف تمرینات و عملکردشان برسند. ما تلاش می‌کنیم 30 تا 60 دقیقه تمرینات را اکثر روزهای هفته انجام دهیم. اما آیا واقعاً در آن چه قبل و بعد از ورزش‌مان می‌خوریم نیز دقت می‌کنیم؟ 

اگر ما برنامه‌ی غذایی سالمی را رعایت کنیم و انرژی کافی دریافت کنیم تا سطح فعالیت و تمرینات خود را حفظ کنیم، ممکن است پاسخگوی خوبی در برابر اشتهای‌مان و میزان انرژی مورد نیازمان  باشیم و تجربه‌مان به درستی به ما می‌گوید که باید قبل و بعد از تمرینات چه خورد. قانون کلی اینجاست: پیدا کنیم چه چیز برای ما به بهترین نحو پاسخگوست و آن‌را انجام دهیم.

 

این نکته به ما کمک می‌کند تا بدانیم چگونه بدن‌مان کار می‌کند و چه چیز نیاز است تا بهترین کارایی را داشته باشد: ما باید کالری کمتری نسبت به آن چه عادت داریم، دریافت کنیم ولی نه کمتر از نیاز بدن‌مان؛ تا به بهترین نحو کار کند!

اندازه، زمان و محتوی وعده و میان‌وعده‌ها قبل و بعد از تمرین، نقش مهمی در میزان انرژی‌مان در طی تمرینات، چگونگی بازیافتن انرژی پس از تمرینات و چگونگی این که آیا آن چه خورده شده به عنوان سوخت مصرف می‌شود یا به صورت چربی ذخیره می‌شود، دارد.

در این جا برای به دست آوردن نتایجی که در ذهن ماست راهکارهایی در مورد آن چه نوشیدنی و خوراکی مورد نیاز ماست، آورده‌ایم: 

 


ادامه مطلب
تاریخ : پنجشنبه 22 تیر 1391 | 11:30 ق.ظ | نویسنده : سالارنسب امید | نظرات
فراموش نکنید که اگر روزی فرآورده‌ای یافت شود که بتواند محرک ترشح هورمون‌ها در بدن باشد، مصرف آن می‌تواند مخاطره آفرین باشد.

هورمون

نخستین بازی المپیک در حدود 776 سال قبل از میلاد مسیح در یونان برگزار شد. دانسته‌های ما از رفتارهای ورزشکاران در آن دوره نشان از آن دارد که آنان برای تأمین نیازهای تغذیه‌ای و تلاش در افزایش توان ورزشی خود، مواد غذایی خاصی نظیر برخی انواع قارچ‌ها و یا دانه کنجد مصرف می‌کرده‌اند. اگرچه نخستین دوره المپیک مدرن و معاصر در سال 1896 برگزار شد، اما تا سال 1922 اغلب رفتارها بر اساس باورهایی نه چندان علمی بود و بیشتر نشات گرفته از تجارب شخصی و ایده‌های افراطی برخی افراد بود. بی‌شک هورمون‌ها از مهم‌ترین ترکیباتی هستند که در طول تاریخ مصرف و یا تحریک ترشح آن در بدن، در کانون توجه ورزشکاران بوده است. بر اساس شواهد موجود، گلادیاتورهای رومی در شب قبل از رزم تن به تن خود، بیضه گاو نر را مصرف می‌کرده‌اند.

در بین هورمون‌ها تستوسترون یا هورمون جنسی مردانه به عنوان یک هورمون موثر در افزایش توده عضلانی سال‌ها است که مورد توجه ورزشکاران می‌باشد. با توجه به ممنوعیت مصرف هورمون‌ها به طور مستقیم، در طول سال‌های اخیر ورزشکاران و شرکت‌های تولید کننده داروهای ورزشی، تلاش می‌کنند تا به کمک سایر ترکیبات، به ویژه ترکیبات تغذیه‌ای و مکمل‌های کارافزا، سطح هورمون‌ها را در بدن برای افزایش کارایی و یا برخورداری از اثرات مثبت برخی از هورمون‌ها بر ترکیب بدن، تحت تأثیر قرار دهند. هورمون‌های آنابولیک مهم‌ترین هورمون‌هایی هستند که تغییرات آن در ورزشکاران مورد نظر می‌باشد. در سال 1988 دونده سرعت آمریکایی «بن جانسون» مدال طلای خود را به دلیل مصرف استروئیدهای آنابولیک از دست داد و برای مدتی از حضور در میادین ورزشی منع شد.


ادامه مطلب
تاریخ : پنجشنبه 22 تیر 1391 | 11:28 ق.ظ | نویسنده : سالارنسب امید | نظرات
بدون شک همه‌ی شما بهتر می‌دانید که ورزش کردن یکی از ارکان سلامتی و تندرستی است. حالا با بهانه‌های مختلف از زیر آن در می‌رویم بحث دیگری است...

آب

اگر می‌خواهید همیشه سرحال و تندرست بمانید حتماً ورزش کنید. البته توجه داشته باشید ورزش کردن هم مانند هر کار دیگری اصول خودش را دارد. یکی از اصول ورزش سالم نوشیدن آب کافی در جلسات ورزشی است.

باید قبل، حین و بعد از ورزش به میزان کافی آب بنوشید. این یک اصل است. اگر در باشگاه و زیر نظر مربی کار می‌کنید حتماً او یادآوری می‌کند که آب بنوشید. اما اگر خودتان به تنهایی در منزل یا پارک ورزش می‌کنید بطری آبتان را از خود دور نکنید.

متخصصان توصیه می‌کنند برای استفاده‌ی حداکثری از جلسات ورزشی باید آب بدن را تأمین کرد. زمانی که بدنتان آب کافی نداشته باشد قدرت عضلانی کافی و دقت لازم برای انجام حرکات ورزشی را نخواهید داشت. به عقیده‌ی این متخصصان اگر در حین ورزش آب بدن به اندازه‌ی کافی تأمین نشود امکان دارد که میزان خون پمپاژ شده از قلب کاهش یابد و این یعنی این که عضلات اکسیژن کمتری دریافت خواهند کرد و در نتیجه شما احساس خستگی زودهنگام خواهید داشت.

یادتان باشد اگر حین ورزش دهانتان خشک شد و احساس گرگرفتگی یا تشنگی کردید معنی‌اش این است که بدنتان آب خود را از دست داده و شما باید آب بنوشید. اما حواستان باشد که در این هنگام هم نباید به سمت بطری آب و یا هر نوشیدنی دیگری که دارید شیرجه بزنید. در ادامه‌ی مطلب به شما می‌گوییم که چه کار باید کنید.


ادامه مطلب
تاریخ : پنجشنبه 22 تیر 1391 | 11:26 ق.ظ | نویسنده : سالارنسب امید | نظرات
آخرین روزهای قبل از مسابقه برای تأمین انرژی و مایعات مورد نیاز در طی ورزش نقشی حیاتی دارند. میزان دقت و سختگیری ما در مورد برنامه غذایی در این روزها وابسته به نوع فعالیت ورزشی و اهمیت مسابقه می‌باشد.

ورزش و تغذیه

فعالیت‌های ورزشی حرفه‌ای از پیچیده‌ترین رفتارهای انسان امروزی است که تنها پیروی از برنامه تمرینی مناسب و علمی، برخورداری از هوش، قدرت عکس‌العمل بالا و استعداد ژنتیکی و در نهایت رعایت اصول تغذیه‌ای می‌تواند به موفقیت ورزشکار منجر شود. البته نباید فراموش کرد که ورزش حرفه‌ای خود با بروز برخی آسیب‌ها و اختلالات همراه است که می‌تواند از یک استرس ساده تا آسیب‌های شدید اسکلتی– عضلانی و متابولیسمی متغیر باشد.

آخرین روزهای قبل از مسابقه برای تأمین انرژی و مایعات مورد نیاز در طی ورزش نقشی حیاتی دارند. میزان دقت و سختگیری ما در مورد برنامه غذایی در این روزها وابسته به نوع فعالیت ورزشی و اهمیت مسابقه می‌باشد. در مواردی نظیر دوی ماراتن و یا سه‌گانه مردان آهنین که فعالیت ورزشی طولانی مدت و شدید بوده و عوامل متعددی برای پیدایش خستگی در آنان وجود دارد، ورزشکاران این رشته‌ها نباید هیچ چیز را به شانس بسپارند. از طرف دیگر در ورزشکارانی که برای ورزش‌های تیمی آماده می‌شوند و در دو لیگ مجزا مسابقه داده و ممکن است در هفته در دو مسابقه شرکت کنند، نیز عدم آمادگی و تکمیل ذخایر بدنی می‌تواند زیان‌بار و آسیب‌زا بوده و بر نتیجه رقابت ورزشی تأثیر غیر قابل انکاری داشته باشد.


ادامه مطلب
تاریخ : پنجشنبه 22 تیر 1391 | 11:23 ق.ظ | نویسنده : سالارنسب امید | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات